0
Ремонт техніки Apple

Все, що відомо про систему Face ID iPhone X

30 жовтня 2017
корисне
197

iPhone X надійде в продаж вже 3 листопада 2017 року. Його система розпізнавання власника встановить новий стандарт безпеки.

Apple відмовилася від сканера відбитку пальців в iPhone X. Для розблокування смартфон буде сканувати обличчя користувача. Якщо система Face ID працює також добре, як про це заявляє Apple, вона стане самим інноваційним рішенням компанії за останні кілька років.
 
Менше, ніж за тиждень до початку продажів відомо, що Face ID:
 
Набагато могутніше, ніж система розпізнавання осіб в Android-смартфонах
 
 
 
Apple не перша компанія, яка навчила смартфони дізнаватися власника в обличчя. Наприклад, систему розпізнавання осіб на Samsung Galaxy S8 можна обдурити за допомогою звичайної фотографії. З iPhone X такий номер не пройде. Технологія Apple серйозно випереджає конкурентів.
 
TreuDepth-камера, яка складає основу системи Face ID, створює 3D-карту особи, аналізуючи розташування 30 000 точок.
 
Набагато надійніше Touch ID
 
 
 
 
Багато висловлюють сумніви в надійності нової системи розпізнавання осіб. Але представники Apple продовжують заявляти, що Face ID працює набагато краще Touch ID.
 
Точність Touch ID становить всього 50 000: 1, в той час як Face ID дізнається власника з точністю 1 000 000: 1. Система пройшла складний тестування - її не змогли обдурити навіть старання кращих гримерів Голлівуду: не спрацювали ні макети голови власника, ні якісний макіяж.
 
Працює з Apple Pay
 
 
 
 
Для оплати покупок за допомогою iPhone X не потрібно вводити коди або сканувати відбиток пальця. Досить поглянути на телефон, щоб Face ID дізналася користувача і дозволила транзакцію.
 
Працює тільки з одним власником
 
 
 
 
У систему можна додати друга особа. Тільки одна людина може управляти iPhone X за допомогою Face ID. Щоб дозволити рідним і близьким користуватися смартфоном, доведеться повідомляти їм пін-код. У Touch ID дозволено додавати кілька відбитків пальця. І власники можуть налаштувати доступ до iPhone для всієї родини.
 
Чи не заважають сонячні окуляри і бороди
 
 
 
 
Віце-президент Apple по програмному забезпеченню Крейг Федеріго повідомив, що більшість лінз сучасних сонячних окулярів пропускають інфрачервоне випромінювання, яке використовується TrueDepth-камерою, тому проблем з розпізнаванням осіб виникнути не повинно.
 
Рослинність на обличчі і зовсім не стане перешкодою для інфрачервоних хвиль.
 
Може бути відключена досить швидко
 
Face ID можна відключити за допомогою налаштувань телефону, щоб ніхто не встановив розпізнавання особи проти волі власника.
 
Натискання на бічній панелі тимчасово відключить Face ID і попросить користувача ввести пін-код.
 
Покаже повідомлення тільки власнику
 
 
 
 
 
 
В iOS є кілька особливих функцій, спеціально для iPhone X. В меню налаштувань можна вибрати режим, в якому текст повідомлень буде показаний після того, як смартфон дізнається користувача.
 
Працює з усіма типами осіб
 
Apple провела масштабні тестування, щоб переконатися, що Face ID успішно працює з особами людей будь-якої національності, віку і статі.
 
Синтія Хоган - віце-президент Apple по зв'язках з громадськістю - запевняє, що компанія працювала з людьми з різних країн світу, щоб навчити систему відрізняти гендерні, вікові, етнічні аспекти і безліч інших чинників. Нейронні мережі навчаються швидко. Чим частіше власник буде використовувати Face ID, тим складніше буде обдурити систему.
 
Чи не спрацьовує на дітях, віком до 13 років
 
Діти постійно ростуть, і їх особи змінюються. Тому система Face ID згодом перестає впізнавати юного власника. Щоб уникнути постійних перенастроювань, Apple оснастила iPhone X альтернативними можливостями для розблокування.
 
Використовує логотип, схожий на Happy Mac