0
Ремонт техніки Apple

Як iPhone X змінить ринок смартфонів. 5 наслідків

27 жовтня 2017
новини
411

Зовсім скоро ви побачите, як всі виробники смартфонів почнуть повторювати за Apple.
 
3 листопада в продаж надійде ультрадолгожданний iPhone X. Поки не зовсім зрозуміло, як Apple впорається з дефіцитом, але зараз це не має значення.
 
Набагато цікавіше розібратися, що станеться з іншими флагманами після фінального релізу десятого iPhone.
 
У Купертино щиро вважають, що черговий гаджет змінить світ.
 
Моє завдання - зафіксувати наслідки цих змін.
 
1. Бездротові зарядки в кожен будинок
 
 
У цей поки важко повірити, але якщо у Apple вийде провернути чергову революцію, то через рік або два бездротова зарядка буде такою ж стандартною опцією, як, наприклад, термінали з підтримкою Apple Pay.
 
Прийшов в кафе? Кинув iPhone на стіл, а він заряджається.
 
Сів у машину? Дістав iPhone з кишені, розмістив неподалік від коробки передач - вуаля.
 
Лягаєш спати? Просто складовій iPhone на тумбочку, далі він все зробить сам.
 
Android-виробники не пройдуть повз такою класною фичи - вони теж почнуть випускати і смартфони з Qi-підтримкою, і класні зарядки.
 
Чекайте: Xiaomi Mi7 вже точно обзаведеться функцією а-ля iPhone 8 і iPhone X.
 
2. Високий прайс
 
 
Десятий iPhone коштує від тисячі доларів і фактично очолює топ найдорожчих (з масових) смартфонів планети. Боси інших А-брендів заглянуть в статистику продажів флагмана з Купертіно, почешут потилицю і пробормочут: «Теж так хочемо».
 
Ринок розділиться на три частини:
 
- Samsung, Sony і HTC метнуться до тисячі доларів - спасибі Apple за натхнення;
 
- Huawei відчує себе королем в сегменті недорогих флагманів. Сусідами китайців з цієї категорії стануть Motorola, LG і частково Xiaomi;
 
- У китайців буде справжнє свято, тому що конкурентів у розділі «до 250-350 доларів» зовсім не залишиться. І бажаючих туди лізти теж не буде - все підсвідомо потягнуться до iPhone X.
 
З боку здається, що підвищення ціни несе в собі тільки мінуси, але один плюс все ж є: поважають себе корпорації відмовляться від 32-гігабайтних версій флагманів. Раз вже Apple робить від 64 гігабайт, іншим теж буде соромно опускатися нижче.
 
3. Всі будуть впроваджувати аналоги Face ID
 
 
Датчик для розпізнавання відбитків пальця відходить у минуле - його, як і 3,5-міліметровий роз'єм, безжально зачохлила Apple. Тому скоро на коробках Android-смартфонів гордий напис «Дактилоскопічний сканер» поступиться місцем не менше модному поєднанню - «Інфрачервона камера».
 
Чекаємо, коли вийде перший в історії Android-девайс, який буде неможливо обдурити за допомогою фотографії.
 
4. «Вуха» - в моді
 
 
Дизайнери Apple дозволили смартфонам бути недосконалими.
 
Якщо раніше Samsung, LG та інші гіганти намагалися гранично зменшити рамки, то зараз їх можна взагалі прибирати, залишивши лише розмовний динамік і виїмку для фронтальної камери.
 
Поки що iPhone X клонують тільки в Китаї (80 доларів за штуку), але скоро відомі бренди теж почнуть освоювати виїмку, яку по-іншому називають «вухами» або «монобровою».
 
Швидше за все, виробники закинуть ідею з інтеграцією сканера відбитку пальців під екран. Набагато крутіше буде запхати туди фронтальну камеру, але до цього ще далеко.
 
5. Новий матеріал
 
 
Шостий iPhone вбив пластмасу і підняв в тренди металеві корпуси - їх почали штампувати навіть найбідніші і жадібні виробники.
 
iPhone X провернеться чергову зміну парадигми: тепер метал остаточно піде в минуле, а компанії будуть змагатися, у кого саме міцне скло.
 
Ще один важливий момент - відбитки пальців: з досвіду iPhone 8 говорять, що корпус «десятки» примагничивается їх зовсім не так агресивно, як, наприклад, останні флагмани Samsung.
 
Отже, полювання на маркость теж можна оголошувати відкритою.