0
Ремонт техніки Apple

Який бюджетний iPhone вибрати: iPhone 6 або iPhone SE?

20 жовтня 2017
корисне
284

Гід для тих, хто ніяк не може визначитися між розмірами і потужністю.
 
В Україні різко настали щасливі часи. iPhone 7 можна взяти за 500-600$, iPhone 8- за 800, 8 Plus - за 900-950$.
 
iPhone 6s віддають за 300-350$ з невеликим, а «iPhone 6» на 64 гігабайти продаються за 300$.
 
З SE все ще прекрасніше - влітку 4-дюймовий міні-флагман став коштувати 250-300$ за версію на 64 гігабайти.
 
 
 
 
Залишилося лише найважливіше - вибрати відповідну модель. Всі правдиві поради - нижче.
 
Чому треба чи не треба купувати iPhone 6?
 
Скажу відразу: я користувався iPhone 6 з першого дня, як він вийшов в Україні, тому застав весь шлюб перших партій. Отже:
 
 
Ще iPhone 6 не можна назвати чемпіоном з автономної роботи (легко розряджався до 18:00) або королем зйомки в поганому освітленні. Але найбільше дратували подряпини, якими моя «шістка» покрилася майже відразу, не дивлячись на те, що я не складав телефон в одну кишеню з ключами.
 
Наскільки мені відомо, в пізніх партіях основні проблеми виправили: Фронталки більше нікуди не подорожує, а мікрощілини не вирвало волоски. Все інше можна стерпіти.
 
Головні плюси iPhone 6 - екран і дизайн. Розмір корпусу ідеальний для того, щоб робити все однією рукою. Я переходив на «шістку» з iPhone 5 і звик за день, хоча у мене не дуже велика долоня.
 
4,7-дюймовий iPhone 6 гарний скрізь - від ігор і фільмів до комфортного читання і листування в месенджерах. На словах звучить скромно і банально, проте в процесі ви зрозумієте, як важливі бонусні 0,7 дюйма в порівнянні з iPhone SE.
 
 
 
 
З головним мінусом iPhone 6 теж нічого не зробити. Гігабайт оперативної пам'яті - це цирк для 2017 року. Додатки будуть постійно розвантажуватися, меню - пригальмовувати, а деякі аппи - відкриватися з затримками.
 
Тут все залежить від темпераменту: краще просто забути про існування iPhone 6. Але якщо у вас повний порядок з холоднокровністю, і ви готові трішки почекати, то цілком можна брати модель з екраном, який до сих пір близький до флагманського (в iPhone 8 - ненабагато краще).
 
Чому треба чи не треба купувати iPhone SE?
 
Вражаючий факт: я знаю дуже багатьох власників iPhone SE, і вони все захоплюються своїм телефоном. Їх тішить і час роботи (там якась божевільна оптимізація - SE легко дотягує до ночі), і компактність, і якість фотографій, і те, що девайс не глючить і не зависає.
 
Але! Є й ті, хто покрутив SE в руках, сказав собі «Не моє» і назавжди розпрощався з ідеєю взяти маленький телефон.
 
 
 
 
Я ставлюся саме до цієї категорії. Чотирьох дюймів зараз досить для дзвінків, швидкої перевірки інстаграма і недовгих діалогів в месенджерах.
 
Дивитися кіно на такому екрані - мука. Грати теж нелегко. Набирати довгі тексти просто неможливо: розмір кнопочок на клавіатурі не дозволяє писати без помилок, які не задіюючи автокоррект. А з автокорректом швидкість введення істотно сповільнюється.
 
В іншому SE прекрасний.
 
Так що розумніше сприймати дизайн iPhone SE не як застарілий, а як класичний.
 
 
 
 
Що купувати щось?
 
У мене є чітка ієрархія бюджетних айфонів:
 
1. Новий iPhone SE на 128 гігабайт за 450$.
 
Уявіть: купуєте телефон і можете взагалі ніколи не турбуватися про сховище. Пам'ять абсолютно бездонна: припустимо, я за рік не зміг забити 128 гігабайтів у iPhone 7 Plus, хоча за весь час не провів жодної чистки.
 
2. iPhone 6 на 64 гігабайт за 300$
 
Екран все одно вирішує. Плювати на мікролаги, якщо розмір дисплея дозволяє і працювати, і розважатися, і не терти очі після 30 хвилин залипання в смартфон. Саме «шістка», як мені здається, повинна була стати новою народної моделлю замість померлого iPhone 5s.
 
3. Новий iPhone SE на 32 гігабайти за 350$.
 
Тут все чесно: маленький екран, маленький обсяг пам'яті, але класне «залізо». Не дивно, що SE став українським суперхітом, але є підозра, що його беруть в основному з жадібності: люди бачать потужний iPhone за 250-300$, перестають дивитися по сторонах і пропускають iPhone 6. А даремно.
 
P.S. Відновлені iPhone 6s і iPhone 6 Plus не розглядалися з очевидної причини: 16 гігабайт вбудованої пам'яті прирікають на муки і страждання. 32 гігабайти - прожитковий мінімум.